Search

Updated: Feb 5, 2020

Žijeme ve světě, který nás neustále hodnotí. Společnost sleduje, co máme na sobě, co je to za značky a kolik to stálo. Naše cena je více posuzovaná tím, co máme na hlavě než v hlavě. Je to tak? Nad tím se zamýšlí fotografka Karolína Holubová.


Autor: Karolína Holubová


Hodnotí se auto, které nás vozí. Barák ve kterém bydlíme a boty, které si obouváme. Peníze zkrátka určují hodnotu a postavení člověka. Omámeni konzumem, ve světě, který nám neustále našeptává: „Kup si tohle, potřebuješ tamto a oblékej toto!“, jsme zapomněli na to, že tenisky za třicet tisíc z nás lepší lidi neudělají.


Nedávno jsem seděla v jednom vyvoněném londýnském baru. Šla jsem tam po celodenním maratonu přednášek na UAL a podle toho jsem taky vypadala. Už když jsem tam vešla, pomyslela jsem si, že se tam ten den zrovna nehodím. Místo nějakého vystajlovaného holčičího outfitk jsem měla obyčejné černé džíny a ještě obyčejnější tričko. Namísto Chanelky, batůžek s laptopem a na nohách klasické tenisky. Můj outfit „prachy“ ani „holka z lepší společnosti“ rozhodně nekřičel.